BAR ŠUŠANJ


[:pl]

Plaża Bar

Plaża Bar

 

Šušanj to mała, spokojna miejscowość letniskowa, położona na przedmieściu miejscowości Bar (ok. 1 km). Śródziemnomorska, bujna roślinność, turkusowe i krystalicznie czyste morze, przyciągają turystów pragnących uniknąć tłumów i zgiełku wielkich czarnogórskich kurortów. Tutejsze powietrze posiada udowodnione walory zdrowotne – korzystnie wpływa na osoby ze schorzeniami reumatycznymi i chorobami układu oddechowego. Bliskość Baru sprawia, że w kilka minut dojechać do centrum miasta, zrobić zakupy w supermarkecie, skorzystać z bankomatu czy zjeść kolację w jednej z licznych restauracji.

Z Šušanj do Baru prowadzi nadmorska promenada. W ciągu 20 min. spaceru wzdłuż morza można dojść do centrum Baru. Idąc promenadą można skorzystać z atrakcji, jakie oferuje Wesołe Miasteczko, które bawi turystów do późnych godzin nocnych lub licznych barów i straganów.

Šušanj może służyć jako baza wypadowa dla tych, którzy chcą poznać Czarnogórę dokładniej. Kilka kilometrów dzieli miejscowość od przepięknego Starego Baru, którego ruiny triumfują nad nowym miastem Bar. Po drodze można obejrzeć  niezwykły pomnik przyrody – Stara Maslina która ma ponad 2000 lat.

 [:]