O Utjeha


UTJEHA to prawdziwy raj na ziemi i wymarzone miejsce na letni urlop.


UTJEHA znana również jako Utjeha Bušat i Utjeha Hladna Uvala to mały, spokojny ośrodek wczasowy miasta Bar oddalony od niego o 15km na południe kierując się Jadrańską Magistralą na Ulcinj.


Utjeha urzeka przepiękną przyrodą, skalistymi zatokami, pięknymi żwirowymi plażami z krystalicznie czystą wodą. Jest to idealne miejsce dla osób które łakną spokojnego wypoczynku w otoczeniu przyrody z dala od najgłośniejszych i licznie obleganych kurortów.


Jedna z plaż w Utjeha to duża plaża o nazwie „ Utjeha – Uvala – Maslina „ (nazwę zawdzięcza licznym gajom oliwnym rozciągającym się od plaży daleko w głąb lądu) o długości 180 metrów i szerokości 25 metrów. Jedna z najbardziej znanych plaż i zatok pomiędzy Barem i Ulcinjem. Jest wyjątkowa ze względu na wyizolowanie plaży gajami oliwnymi ciągnącymi się wzdłuż wybrzeża. Jest czysta i zadbana, dobra, aby przyjechać tu z dziećmi. Każdego zachwyci to miejsce, zwłaszcza ze względu na wyjątkowy kolor wody morskiej w zatoce – wyrazisty turkusowy odcień, który jest wynikiem mieszania się wody morskiej ze słodką, pochodzącą z licznych podziemnych źródeł. Na plaży są małe białe kamyczki. Jest to jedna z dziewiętnastu plaż oznaczonych za czystość Błękitną Flagą. Przy tej plaży zlokalizowana jest cała potrzebna do wypoczynku infrastruktura taka jak leżaki, parasole, ratownik, sprzęt do pływania oraz liczne knajpki i restauracje. Przy wejściu na plażę zlokalizowany jest całkiem spory market spożywczy i piekarnia.


Druga z plaż w Utjeha to klimatyczna plaża w zatoce o nazwie Paljuskovo. Plaża ta jest mniej oblegana przez turystów.


Kolejne plaże w Ujeha zlokalizowane są w tzw. Hladna Uvala. Znajdują się tutaj małe zatoczki z plażami kamienistymi oraz skalistymi i betonowymi platformami. Plaże te nie są oblegane przez turystów. Udając się na plażę wskazane jest zabranie butów do pływania ponieważ woda Adriatyku w Utjeha jest tak czysta że można tu spotkać jeżowce na które trzeba uważać. Utjeha jest również idealnym miejscem dla wędkarzy oraz dla osób lubiących nurkować.


W Utjeha mieszczą się tylko apartamenty i domy wakacyjne. Duże kompleksy hotelowe nie są tutaj zlokalizowane co świadczy o tym że jest to spokojna okolica.


Utjeha jako lokalizację budowy swojej luksusowej posiadłości wybrał nie bez powodu Rosyjski oligarcha Roman Abramowicz. Miejscowi i nie tylko oglądając piękną przyrodę, widoki i zachody słońca mówią że jest to Raj na Ziemi co jest prawdą.


Galeria zdjęć plaż i nie tylko w Utjeha