Wycieczki


Na miejscu naszym gościom oferujemy bogaty program wycieczek fakultatywnych po Czarnogórze i Albanii oraz pikników. Przewóz luksusowymi autokarami lub busami z dobrymi Polskimi przewodnikami.


MONTENEGRO TOUR – SVETI STEFAN, BUDVA, CETINJE, NJEGUSI, serpentyny i KOTOR

Wycieczka ta pozwoli odkryć Czarnogórę w pełne krasie. Czarnogóra jest krajem wysokich niedostępnych gór, czystej i przeźroczystej morskiej wody oraz ludzi którym przyszło żyć w miejscu gdzie natura pokazała całą swoją siłę i moc do stworzenia rzeczy przed którymi kolejne pokolenia czują respekt.
Program wycieczki: Okolica wyspy Sveti Stefan – panorama
Budva
Cetinje, stara stolica Czarnogóry
Njegusi
przejazd sławnymi serpentynami (agrafkami)
Kotor, najstarsze miasto w Czarnogórze wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO

Cena: 35 euro dorośli i dzieci powyżej 12 lat
25 euro dzieci do 12 lat


ALBANIA – SZKODRA i KRUJA

 Wycieczka w której zwiedzimy Szkodra i Kruja.
Szkodra to jedno z najstarszych miast Albanii, ze względu na bliskość zbiorników wodnych posiada charakterystyczną zabudowę. Piętrowe domy na wysokich fundamentach a jednocześnie zachowano zabudowę typową dla południowych krajów z charakterystycznymi wąskimi orientalnymi uliczkami.
Kruja to niewielkie miasteczko położne na nie dużym wzgórzu u stopy góry Kruja. Miasteczko to słynie z bohaterskiej przeszłości oraz z imponującego zamku Skanderbrega. Jest to jedno z najstarszych miast w Albanii.

Program wycieczki:
Szkodra – zwiedzanie centrum, starówki, kościół katolicki, meczet, wolny czas 45minut do 1h
Kruja – stary historyczny bazar, zamek Skanderberga, czas wolny 1,5h
Po zwiedzeniu Kruji kolejnym etapem wycieczki jest możliwość skosztowania tradycyjnej orientalnej kuchni Albańskiej w restauracji Panorama (dodatkowa opłata).

Cena: 35 euro dorośli i dzieci powyżej 12 lat
25 euro dzieci do 12 lat


KANIONY – KANION RZEKI TARY, CZARNE JEZIORO, MOST NA RZECE TARA, MONASTYR MORACA

Wycieczka to wyjazd na północ Czarnogóry w najbardziej niedostępne górskie regiony trasą pełną serpentyn i tuneli wydrążonych w skałach docierając do Parku Narodowego Durmitor który jest wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W tym rejonie Czarnogóry znajdziemy zjawiska krasowe, niezwykle głębokie kaniony, jaskinie, źródła wypływające wprost ze skał i tajemniczo znikające pod ziemią. Czarnogórskie góry Durmitor nie są ani najwyższe ani największe ale mimo to wiele osób twierdzi że drugich takich nie ma w całej Europie.
W trakcie tej wycieczki zobaczą Państwo Crno Ozero, kanion rzeki Tara, sławny most Durdevića na rzece Tara (możliwość za dodatkową opłatą zjazdu na linie pomiędzy brzegami rzeki tzw. ZIP LINE), Monastyr Moraca.

Cena: 40 euro dorośli i dzieci powyżej 12 lat
30 euro dzieci do 12 lat
Ceny zawierają opłatę za wstęp do parku narodowego.


MONASTYR OSTROG i JEZIORO SZKODERSKIE

Dwuetapowa wycieczka. Pierwszy etap malowniczą trasą do Monastyru Ostrog, największego w Czarnogórze sanktuarium prawosławnego zbudowanego we wnęce skalnej na wysokości 900m n.p.m.. Z tarasu Monastyru roztacza się piękny widok na zanikającą rzekę Zeta i jej dolinę.
Ostrog to miejsce bardzo magiczne, idealne dla miłośników wrażeń oraz także dla osób poszukujących wyciszenia i kontemplacji.
Drugi etap to dwugodzinny rejs po jeziorze Szkoderskim, największym jeziorze na półwyspie Bałkańskim położonym na granicy Czarnogóry i Albanii. Jezioro Szkoderskie to rezerwat ryb i ptaków. Jezioro jest długie na 50km a szerokie na 14km.

Cena: 35 euro dorośli i dzieci powyżej 12 lat
30 euro dzieci do 12 lat
Dodatkowa opłata 4 euro za wejście do parku narodowego.


BOKA KOTORSKA – REJS STATKIEM

Boka Kotorska – perła adriatyku, najbardziej wysunięty na południe Europy fiord.

Program wycieczki:
Transport autokarem do Tivat gdzie przesiadają się Państwo na statek.
Plażowanie w urokliwej zatoce Žajnice naprzeciw wyspy Mamula lub przesiadka na mniejszą łódkę i wpłynięcie do Błękitnej Groty (Plava Špilja) i nurkowanie w niej. Zwiedzanie Herceg Novi i wolny czas.
Zwiedzanie Perastu lub przepłynięcie na piękną sztuczną wyspę zbudowaną przez rybaków Gospa od Škrpjela i zwiedzenie katolickiego kościoła w którym zgromadzona jest duża ilość dzieł słynnych malarzy.
Zwiedzanie Kotoru (i czas wolny), najstarszego miasta w Czarnogórze wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
Powrót autokarem z Kotoru.

Cena: 38 euro dorośli i dzieci powyżej 10 lat
28 euro dzieci do 10 lat
Dodatkowe opłaty (nie są obowiązkowe): 5 euro za Błękitną Grotę.
1,50euro za przepłynięcie na wyspę Gospa od Škrpjela.


RAFTING NA RZECE TARA

Całodzienna wycieczka. Start rano, dojazd do granicy CZARNOGÓRA / BOŚNIA, wyjazd w góry samochodami terenowymi, śniadanie, spływ rzeką TARA, obiad, powrót.

Cena z przewozem, spływem i wyżywieniem 65€ od osoby.


Grafik wycieczek dostępny na zapytanie e-mailowe: biuro@czarnogora-apartamenty.pl  lub pod numerem tel. +382 69 497751
Wszystkie wycieczki organizowane są prze biuro podróży IDEAL TRAVEL

Podane programy wycieczek są przykładowe i mogą ulec zmianie.