Wycieczki


Na miejscu naszym gościom oferujemy bogaty program wycieczek fakultatywnych po Czarnogórze i Albanii oraz pikników. Przewóz luksusowymi autokarami lub busami z dobrymi Polskimi przewodnikami.


PLAN WYCIECZEK NA SEZON 2022

Sobota – Albania
Niedziela – Rejs po Boce Kotorskiej
Poniedziałek – Montenegro Tour
Wtorek – Kaniony
Środa – Rafting na Tarze
Środa – Tito Voz


MONTENEGRO TOUR – SVETI STEFAN, BUDVA, CETINJE, NJEGUSI, serpentyny i KOTOR – z Polskim przewodnikiem

Wycieczka ta pozwoli odkryć Czarnogórę w pełne krasie. Czarnogóra jest krajem wysokich niedostępnych gór, czystej i przeźroczystej morskiej wody oraz ludzi którym przyszło żyć w miejscu gdzie natura pokazała całą swoją siłę i moc do stworzenia rzeczy przed którymi kolejne pokolenia czują respekt.
Program wycieczki: Okolica wyspy Sveti Stefan – panorama
Budva
Cetinje, stara stolica Czarnogóry
Njegusi
przejazd sławnymi serpentynami (agrafkami)
Kotor, najstarsze miasto w Czarnogórze wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO

Cena: 40€ dorośli i dzieci powyżej 12 lat
30€ dzieci do 12 lat


ALBANIA – SZKODRA i KRUJA – z Polskim przewodnikiem

Wycieczka w której zwiedzimy Szkodra i Kruja.Szkodra to jedno z najstarszych miast Albanii, ze względu na bliskość zbiorników wodnych posiada charakterystyczną zabudowę. Piętrowe domy na wysokich fundamentach a jednocześnie zachowano zabudowę typową dla południowych krajów z charakterystycznymi wąskimi orientalnymi uliczkami.Kruja to niewielkie miasteczko położne na nie dużym wzgórzu u stopy góry Kruja. Miasteczko to słynie z bohaterskiej przeszłości oraz z imponującego zamku Skanderbrega. Jest to jedno z najstarszych miast w Albanii.

Program wycieczki:
Szkodra – zwiedzanie centrum, starówki, kościół katolicki, meczet, wolny czas 45minut do 1h
Kruja – stary historyczny bazar, zamek Skanderberga, czas wolny 1,5h
Po zwiedzeniu Kruji kolejnym etapem wycieczki jest możliwość skosztowania tradycyjnej orientalnej kuchni Albańskiej w restauracji Panorama (dodatkowa opłata).

Cena: 40€ dorośli i dzieci powyżej 12 lat
30€ dzieci do 12 lat


KANIONY – KANION RZEKI TARY, CZARNE JEZIORO, MOST NA RZECE TARA, MONASTYR MORACA – z Polskim przewodnikiem

Wycieczka to wyjazd na północ Czarnogóry w najbardziej niedostępne górskie regiony trasą pełną serpentyn i tuneli wydrążonych w skałach docierając do Parku Narodowego Durmitor który jest wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W tym rejonie Czarnogóry znajdziemy zjawiska krasowe, niezwykle głębokie kaniony, jaskinie, źródła wypływające wprost ze skał i tajemniczo znikające pod ziemią. Czarnogórskie góry Durmitor nie są ani najwyższe ani największe ale mimo to wiele osób twierdzi że drugich takich nie ma w całej Europie.
W trakcie tej wycieczki zobaczą Państwo Crno Ozero, kanion rzeki Tara, sławny most Durdevića na rzece Tara (możliwość za dodatkową opłatą zjazdu na linie pomiędzy brzegami rzeki tzw. ZIP LINE), Monastyr Moraca.

Cena: 45€ dorośli i dzieci powyżej 12 lat
35€ dzieci do 12 lat
Dodatkowo płatny jest wstęp do parku narodowego.


MONASTYR OSTROG i JEZIORO SZKODERSKIE – z Polskim przewodnikiem

Dwuetapowa wycieczka. Pierwszy etap malowniczą trasą do Monastyru Ostrog, największego w Czarnogórze sanktuarium prawosławnego zbudowanego we wnęce skalnej na wysokości 900m n.p.m.. Z tarasu Monastyru roztacza się piękny widok na zanikającą rzekę Zeta i jej dolinę.
Ostrog to miejsce bardzo magiczne, idealne dla miłośników wrażeń oraz także dla osób poszukujących wyciszenia i kontemplacji.
Drugi etap to dwugodzinny rejs po jeziorze Szkoderskim, największym jeziorze na półwyspie Bałkańskim położonym na granicy Czarnogóry i Albanii. Jezioro Szkoderskie to rezerwat ryb i ptaków. Jezioro jest długie na 50km a szerokie na 14km.

Cena: 40€ dorośli i dzieci powyżej 12 lat
35€ dzieci do 12 lat
Dodatkowo płatny jest wstęp do parku narodowego.


BOKA KOTORSKAREJS STATKIEM – z Polskim przewodnikiem

Boka Kotorska – perła adriatyku, najbardziej wysunięty na południe Europy fiord.

Program wycieczki:

Transport autokarem do Tivat gdzie przesiadają się Państwo na statek.
Plażowanie w urokliwej zatoce Žajnice naprzeciw wyspy Mamula lub przesiadka na mniejszą łódkę i wpłynięcie do Błękitnej Groty (Plava Špilja) i nurkowanie w niej. Zwiedzanie Herceg Novi i wolny czas.
Zwiedzanie Perastu lub przepłynięcie na piękną sztuczną wyspę zbudowaną przez rybaków Gospa od Škrpjela i zwiedzenie katolickiego kościoła w którym zgromadzona jest duża ilość dzieł słynnych malarzy.
Zwiedzanie Kotoru (i czas wolny), najstarszego miasta w Czarnogórze wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
Powrót autokarem z Kotoru.

Cena: 40€ dorośli i dzieci powyżej 10 lat
30€ dzieci do 10 lat
Dodatkowe opłaty (nie są obowiązkowe): 5€ za Błękitną Grotę.
2€ za przepłynięcie na wyspę Gospa od Škrpjela.


RAFTING na rzece TARA

Całodzienna wycieczka. Start rano, dojazd do granicy CZARNOGÓRA / BOŚNIA, wyjazd w góry samochodami terenowymi, śniadanie, spływ rzeką TARA, obiad, powrót.

Cena z przewozem, spływem i wyżywieniem 70€ od osoby.


TITO VOZ – Podróż Koleją Bar – Kolašin – z Polskim przewodnikiem

Całodzienna dwuetapowa wycieczka. Pierwszy etap to podróż pociągiem malowniczą trasą z Bar do Kolasin. Drugi etap to powrót z Kolasin przez kanjon Moraca, Podgoricę i Jezioro Szkoderskie.

Kolejowe połączenie stolicy Serbii Belgradu z portem morskim Bar w Czarnogórze jest jedną z najbardziej spektakularnych linii kolejowych, która jest dobrze znana miłośnikom pociągów, ale o których rzadko słyszą zwykli turyści. Pociąg jedzie wzdłuż 476 km torów przez góry Czarnogóry, z około 254 tunelami i ponad 435 mostami, co daje nie zapomnianą rozrywkę po drodze. Niektóre wiadukty, które pokonuje pociąg są szczególnie dramatyczne – wiadukt Mala Rijeka ma prawie 200 metrów wysokości i pół kilometra długości.


Program wycieczki:

Na stacji w barze wsiadamy do całkowicie odnowionego i klimatyzowanego pociągu którym jedziemy wzdłuż wybrzeża do Sutomore mijając Jezioro Szkoderskie, największe jezioro na Bałkanach, później kierujemy się w stronę Podgoricy, stolicy Czarnogóry.
Teraz pociąg wije się wzdłuż rzeki Morača i wspina się stale w górę (od 3 m nad poziomem morza w Bar do 1030 m nad poziomem morza w Kolašin). Tutaj przejeżdżamy przez najwyższy most kolejowy w Europie „wiadukt Mala Rijeka” (500 metrów długości – 200 metrów wysokości).
Najwyższą stacją na trasie jest Kolašin, znane uzdrowisko i ośrodek sportów zimowych Czarnogóry. Tam wysiadamy z pociągu i mamy 1h czasu wolnego.
Po czasie wolnym wsiadamy do autobusu którym jedziemy przez kanion Morača, który ostatnio widzieliśmy z góry jak z lotu ptaka z jadącego pociągu. W najwęższym i najniższym punkcie można podziwiać zapierający dech w piersiach widok panoramiczny (zatrzymujemy się na foto pauzę). W drodze do Podgoricy zwiedzamy klasztor Morača, który został zbudowany w 1252 r. Następnie przejeżdżamy przez stolicę Czarnogóry Podgoricę, Jezioro Szkoderskie (foto pauza) mijamy góry i wracamy na wybrzeże.

Cena: 45€ dorośli i dzieci powyżej 12 lat
35€ dzieci do 12 lat
Dodatkowa opłata (nieobowiązkowa) – 2€ wejście do klasztor Morača


Rezerwacja miejsc pod numerem telefonu +382 69 497751 Komórkowy lub Viber
Wszystkie wycieczki organizowane są prze biuro podróży IDEAL TRAVEL Ulcinj

Podane programy wycieczek są przykładowe i mogą ulec zmianie.