Wycieczki


Na miejscu naszym gościom oferujemy bogaty program wycieczek fakultatywnych po Czarnogórze i Albanii oraz pikników. Przewóz luksusowymi autokarami lub busami z dobrymi Polskimi przewodnikami.


PLAN WYCIECZEK NA SEZON 2022

Sobota – Montenegro Tour
Niedziela – Kaniony
Poniedziałek – Albania
Wtorek – Rejs po Boce Kotorskiej
Środa – Tito Voz

ważny od 24/07/2022


MONTENEGRO TOUR – SVETI STEFAN, BUDVA, CETINJE, NJEGUSI, serpentyny i KOTOR – z Polskim przewodnikiem

Całodniowa wycieczka autokarowa. W programie zwiedzanie pięknego starego miasta BUDVA położonego na półwyspie. Spacer labiryntem urokliwych, średniowiecznych uliczek, czas wolny na starówce. Następnie przejazd w głąb kraju piękną panoramiczną trasą, foto- pauza nad Riwierą Budwańską. Przejazd do starej stolicy Czarnogóry- CETINJE, zwiedzanie centrum miasta . Kolejnym punktem programu jest wioska NJEGUŠI słynąca ze wspaniałego klimatu oraz produkcji regionalnych przysmaków czarnogórskich. Zwiedzanie suszarni pršuta- tradycyjnej szynki, możliwość degustacji regionalnych przysmaków (poza ceną -płatne 5). Następnie zjazd słynnymi 25 SERPENTYNAMI usytuowanymi nad jedną z najpiękniejszych zatok świata- BOKĄ KOTORSKĄ (fotopauza) w stronę KOTORU napiękniejszej perły Czarnogóry znajdującej się na liście UNESCO. Zwiedzanie (m. in. Brama Morska, Plac Broni, Teatr Napoleoński, Pałace Pima i Buća, Plac Katedralny, cerkiew św. Łukasza, cerkiew św. Mikołaja). Czas wolny. Powrót w godzinach późno popołudniowych. 

Cena: 40 € dorośli /30 € dzieci do 10 lat.


ALBANIA – SZKODRA i KRUJA – z Polskim przewodnikiem

Szkodra to jedno z najstarszych miast Albanii, oraz wcześniejsza stolica państwa. Ze względu na bliskość zbiorników wodnych posiada charakterystyczną zabudowę. Możemy tu zobaczyć piętrowe domy na wysokich fundamentach przy jednocześnie zachowanej zabudowie typowej dla krajów południowych z charakterystycznymi wąskimi orientalnymi uliczkami.
Kruje to niewielkie miasteczko położne na wzgórzu u stóp góry Kruje. Miasteczko to słynie z bohaterskiej przeszłości oraz z imponującego zamku Skanderbrega. Jest to jedno z najstarszych miast w Albanii.
Program: Szkodra – zwiedzanie centrum, starówki, kościół katolicki, meczet, czas wolny.
Kruje – stary historyczny bazar, zamek Skanderberga, czas wolny.

Po zwiedzeniu Kruje można skosztować tradycyjnej orientalnej kuchni albańskiej w restauracji Panorama (dodatkowa opłata za pełen obiad ok 10 €).

Cena: 40 € dorośli 30 € dzieci do 12 lat


KANIONY – KANION RZEKI TARY, CZARNE JEZIORO, MOST NA RZECE TARA, MONASTYR MORACA – z Polskim przewodnikiem

Wycieczka to wyjazd na północ Czarnogóry w najbardziej niedostępne górskie regiony. Przejedziemy trasą pełną serpentyn i tuneli wydrążonych w skałach docierając do Parku Narodowego Durmitor, który jest wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W tym rejonie Czarnogóry znajdziemy zjawiska krasowe, niezwykle głębokie kaniony, jaskinie, źródła wypływające wprost ze skał i tajemniczo znikające pod ziemią. W trakcie tej wycieczki zobaczą Państwo Crno Ozero, kanion rzeki Tara, sławny most Durdevića na rzece Tara (możliwość za dodatkową opłatą zjazdu na linie pomiędzy brzegami rzeki tzw. ZIP LINE – 25 €), Monastyr Moraca (wstęp płatny dodatkowo 2 €)

Cena: 48 € dorośli / 38 € dzieci do 12 lat


STARY BAR, STARA MASLINA i JEZIORO SZKODERSKIE – z Polskim przewodnikiem

Stary Bar to urokliwe średniowieczne miasteczko z typowymi dla miast południowych krętymi uliczkami. Stara Maslina to drzewo oliwkowe pamiętające czasy Chrystusa. Park Narodowy Jezioro Szkoderskie jest jednym z najpiękniejszych parków narodowych Europy. Znajduje się on na granicy z Albanią. Zachwyca bogactwem flory i fauny, wśród nich pelikan jako przedstawiciel parku.
w programie zwiedzanie Starego Baru, wizyta przy Starej Oliwce. Następnie przejazd nad Jezioro Szkoderskie, gdzie rozpoczynamy nasz 2,5godz. rejs w czasie którego czeka nas możliwość kąpieli. W cenie jest również poczęstunek (sery, oliwki, priganice, miód woda i wino, i in.).

W powrotnej drodze wstępujemy do winiarni.
Powrót do hoteli ok 17.30

Cena: 40 € dorośli  / 30 € dzieci do 12 lat


BOKA KOTORSKAREJS STATKIEM – z Polskim przewodnikiem

Boka Kotorska – perła adriatyku, najbardziej wysunięty na południe Europy fiord.

Boka Kotorska – perła adriatyku, najbardziej wysunięty na południe Europy „fiord”.
Program: Transport autokarem do Tivat gdzie przesiadają się Państwo na statek.
Plażowanie w urokliwej zatoce Žajnice naprzeciw wyspy Mamula lub przesiadka na mniejszą łódkę i wpłynięcie do Błękitnej Groty (Plava Špilja) i pływanie w niej. ( Zwiedzanie Herceg Novi i wolny czas.
Zwiedzanie Perastu i przepłynięcie na piękną sztuczną wyspę zbudowaną przez rybaków Gospa od Škrpjela w tym zwiedzenie katolickiego kościoła w którym zgromadzona jest spora ilość dzieł słynnych malarzy czarnogórskich. Zwiedzanie słynnego portu Montenegro w Tivacie. Powrót autokarem do hoteli.

Dodatkowe opłaty (dla chętnych): Błękitna Grota – 5 €. Wejście do kościoła na Gospa 2 €

Cena: 40 € dorośli /30 € do 10 lat.


RAFTING na rzece TARA

Rafting największym kanionem Europy. Niesamowita przygoda dla lubiących odrobinę adrenaliny i dzikie piękno górskiego krajobrazu. Wycieczka autokarem w najpiękniejsze góry Czarnogóry- Durmitor, przejazd piękną widokowo trasą nad kanionem błękitnej Rzeki Piva, sztuczną zaporą, tunelami wydrążonymi w skałach (postoje na zdjęcia). Dojazd do Szczepanpolja, gdzie w niewielkiej osadzie rozpoczyna się przygoda. Śniadanie składające się z regionalnych, górskich wyrobów doda każdemu sił. Następnie goście otrzymują niezbędne oprzyrządowanie : pianki, buty, kaski, kamizelki. Kolejnym punktem wycieczki jest przejazd jeepami górską drogą w górę rzeki, gdzie czekają pontony. Spływ ośmioosobowymi pontonami (na każdym z nich opiekun) wzdłuż największego kanionu Europy fragmentem rzeki ciągnącym się równolegle do granicy czarnogórsko-bośniackiej. Podczas spływu postoje na zdjęcia, możliwość kąpieli w rzece (dla odważnych- woda ma 8’C!). Po spływie pyszny obiad regionalny (w cenie).

Cena: 70€ os.


TITO VOZ – Podróż Koleją Bar – Kolašin – z Polskim przewodnikiem

Całodniowa trzyetapowa wycieczka.
Program wycieczki:

W godzinach porannych wyjeżdżamy autokarem do Baru. Na stacji w Barze wsiadamy do pociągu, którym jedziemy wzdłuż wybrzeża do Sutomore mijając Jezioro Szkoderskie, największe jezioro na Bałkanach, kierujemy się w stronę Podgoricy. Pociąg jedzie wzdłuż rzeki Morača i wspina się stale w górę (od 3 m nad poziomem morza w Bar do 1030 m w Kolašin). Przejeżdżamy przez najwyższy most kolejowy w Europie „wiadukt Mala Rijeka” (500 metrów długości – 200 metrów wysokości). Najwyższą stacją na trasie jest Kolašin, znane uzdrowisko i ośrodek sportów zimowych Czarnogóry. Tam wysiadamy z pociągu i mamy czas wolny. Istnieje możliwość wjazdu kolejką na górę (bilety ok 5 €).
Następnie wsiadamy do autobusu, którym jedziemy przez kanion Morača, w kierunku Podgoricy (zatrzymujemy się na foto pauzę). Po drodze zwiedzamy klasztor Morača (wstęp dodatkowo płatny 2 €). Następnie przejeżdżamy przez stolicę Czarnogóry Podgoricę, Jezioro Szkoderskie (foto pauza), mijamy góry i wracamy na wybrzeże.

Cena: 45 € dorośli  / 35 € dzieci do 12 lat


Rezerwacja miejsc pod numerem telefonu +382 69 497751 Komórkowy lub Viber
Wszystkie wycieczki organizowane są prze biuro podróży IDEAL TRAVEL Ulcinj

Podane programy wycieczek są przykładowe i mogą ulec zmianie.